Antalya Rent a car

Araç kiralama kararı vermeden önce bunun bir gereklilik olup olmadığını iyi tespit etmek gerekir. Gideceğiniz şehir Antalya olursa, gidiş amacınız ne olursa olsun bu konuda desteğe ihtiyacınız mutlaka olacaktır. Her gün daha fazla yer gezme şansı ise ancak bu şehirde olduğunuz süre içinde size bir ayrıcalık getirecektir. Antalya araç kiralama işleminin çok önemli bir gereklilik olduğunu anladıktan sonra, gerçek manada size yardımcı olacak olan işletmeyi aramanız, bu konudaki en doğru yaklaşım olacaktır.

Antalya ziyaretçilerin çok değişik amaçlarla geldiği bir şehir olup, siz de ne maksatla gelirseniz gelin burada kaldığınız süre içerisinde çevrenin tadını çıkarmak isteyeceksiniz. Tatil için geliyorsanız zaten dinlenmek eğlenmek ve yeni yerler keşfetmek sizin için sıradan işlemler olup, aynı zamanda iş için de bu bölgeye gerçekleştireceğiniz ziyaretleri de bir fırsata çevirmek mümkündür. Size bu konuda tavsiyemiz, gelmeden önce en başta size en büyük sorun olma ihtimali olan ulaşım konusunu aradan çıkarmak adına gerekli adımlar atmanızı hatırlatmak olacaktır. Antalya araç kiralama hizmetleri son derece gelişmiş ve donanımlı sektörel uzantılardan oluşurken, bu konuya yatırım yapan yatırımcılar kaliteli hizmet vermek adına son derece markalı ve modelli araçları sizin hizmetinize sunmuştur. Dilerseniz dizel veya oto gaz kullanımı tercihi size bırakılırken aynı zamanda benzinli seçenekleri de size sunulan fırsatı seçenekleri içinde yer almaktadır.  Devamını Oku

Artık araç kiralama şirketleri otellerde olduğu gibi müşterilerinin bilgilerini anında kolluk kuvvetlerinin görebileceği bir bilgisayar terminaline aktaracaklar.

Kiralık araçlarla yapılan eylemlerin artması üzerine İçişleri Bakanlığı, araç kiralama işlemlerini daha sıkı kontrol etme kararı aldı. Resmi Gazete’de yayınlanan yönetmeliğe göre artık araç kiralama şirketleri otellerde olduğu gibi müşterilerinin bilgilerini anında kolluk kuvvetlerinin görebileceği bir bilgisayar terminaline aktaracaklar.

Kimlik Bildirme Kanununun Uygulanması ile İlgili Yönetmeliğe eklenen madde şöyle:

“Ek Madde 2 – Araç kiralama şirketlerinin sorumlu işleticileri ve yöneticileri, kiralanan araç bilgileri ile aracı kiralayanların kimlik bilgileri ve kira sözleşmesi kayıtlarını usulüne uygun şekilde günü gününe tutmak ve bu kapsamda mevcut bilgi, belge ve kayıtları genel kolluk kuvvetlerinin her an incelemelerine hazır bulundurmak zorundadırlar. Ancak araç kiralayanın kamu kurum veya kuruluşu olması halinde sadece kamu kurum veya kuruluşuyla yapılan sözleşme ile araç bilgileri sisteme kaydedilir.

Birinci fıkrada belirtilen veriler 5 yıl süreyle muhafaza edilir. Sistemdeki kayıtlar 5 yıl sonunda sistemden otomatik olarak silinir.” Devamını Oku

ANTALYA’da turizm sektöründeki düşüş oranı, Rusya’daki ekonomik kriz nedeniyle bu yılın ilk 5 ayında yüzde 10’a yükseldi. Oteller, Rusya ve Avrupa pazarındaki kaybın telafisi için iç pazara yönelik fiyatlarda yüzde 20’ye varan indirime gitti.

Antalya Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü’nün, Antalya ve Gazipaşa havalimanlarından elde ettiği yabancı turist verilerine göre, 1 Ocak- 1 Haziran 2015 tarihleri arasında Antalya’ya gelen turist sayısı 2 milyon 628 bin kişi olarak kaydedildi. Geçen yılın aynı döneminde 2 milyon 920 bin turistin ağırlandığı kentte, geçen yıla göre düşüş oranı yüzde 10’a yükseldi.

İLK KEZ ÇİFT HANELİ DÜŞÜŞ

80’li yıllardan itibaren turizm sektöründe büyük gelişme gösteren ve ‘turizmin başkenti’ olarak anılmaya başlanan Antalya’da ilk kez bu yıl düşüş oranı çift haneli rakamlara yükseldi. Önceki yıllarda çift haneli büyüme gösteren sektörün bu yılki çift haneli düşüşündeki en büyük rolü ise Rusya oynadı. Rusya’daki ekonomik kriz nedeniyle geçen yıla göre turist sayısı 301 bin azalan Antalya’da bu rakamın 260 binini Ruslar oluşturdu. Devamını Oku

Antalya Manavgat Kızılağaç Bölgesinde yer alan Club Nena Otel, her yıl olduğu gibi bu yıl da sahilinde bulunan Carretta Caretta yuvalanma alanlarını çitle çevirerek koruma altına aldı.

Antalya Manavgat Kızılağaç Bölgesinde yer alan Club Nena Otel, her yıl olduğu gibi bu yıl da sahilinde bulunan Carretta Caretta yuvalanma alanlarını çitle çevirerek koruma altına aldı. Çitlerin üzerine 4 ayrı dilde “ Bu bölge, caretta caretta ‘ların yumurtlama alanı olduğu için koruma altına alınmıştır” yazıldı. Çevreci özellikleri ile dikkat çeken Club Nena yaklaşık 105 milyon yıldan bu yana dünyamızda yaşadığı bilinen deniz kaplumbağalarının yuvalanma alanlarını koruma altına alırken, otelde konaklayan yerli yabancı turistler ile çocuklara bu konunun önemini belirten bilgiler veriyor. Özellikle çocukların büyük bir ilgi ve merak ile takip ettikleri bilgilendirmelere Otel Genel Müdürü Hüseyin Sosun, Genel Müdür Yardımcısı Fevzi Pamukçu, Kalite Kontrol Sorumlusu Gıda Mühendisi Ali Şahin de katıldı.

Club Nena Genel Müdürü Hüseyin Sosun yaptığı açıklamasında, “ Dünyanın en eski canlılarından birisi olan Caretta Carettaların yaklaşık 105 milyon yıldan bu yana dünyamızda yaşadığı biliniyor. Akdeniz kaplumbağaları nesillerini sürdürmeyi başaran dünyadaki en eski canlı türü. Antalya sahillerimizde de ev sahiplerimiz Caretta carettaların yuvalanma ve denizle buluşma alanları var. Çevreci bir otel olarak ev sahiplerimiz olan kaplumbağaların sahilimizde üredikleri alanları koruma altına alıyoruz” dedi.